Kommende kampe

Dato Hold Spillested Liga
15-04-2021 19:00 BSF - Skjold Birkerød Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021
17-04-2021 11:00 Fredensborg BI - BSF Fredensborg Stadion 1. Division Slutspil
17-04-2021 13:00 B. 77, Rødovre - BSF Valhøj Skole Serie 2
18-04-2021 09:00 Herlev IF - BSF (1) Ølstykke Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 18/4
18-04-2021 09:00 BSF (2) - Farum BK Nellerupgård Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 18/4
18-04-2021 09:25 BSF (2) - Gilleleje FK Nellerupgård Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 18/4
18-04-2021 09:25 IF Bytoften - BSF (1) Ølstykke Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 18/4
18-04-2021 09:50 Ølstykke FC - BSF (1) Ølstykke Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 18/4
18-04-2021 09:50 Virum-Sorgenfri BK - BSF (2) Nellerupgård Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 18/4
18-04-2021 10:00 Nykøbing FC (2) - BSF Sønderkærskolen U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 18/4
18-04-2021 10:00 LSF - BSF Albertslund Stadion U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 18/4
18-04-2021 10:00 BSF - Sundby Bk. Ballerup Idrætspark U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
18-04-2021 10:25 Orient GI - BSF Albertslund Stadion U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 18/4
18-04-2021 10:25 BSF - Roskilde Pigefodbold (2) Sønderkærskolen U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 18/4
18-04-2021 10:50 BSF - Rosenhøj BK Sønderkærskolen U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 18/4
18-04-2021 10:50 Albertslund IF - BSF Albertslund Stadion U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 18/4
18-04-2021 11:30 BSF/LSF - FA 2000 Ballerup Idrætspark U14 Piger Liga 1 (07) forår
18-04-2021 12:00 BSF - Roskilde Pigefodbold Ballerup Idrætspark U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
18-04-2021 12:00 Avedøre IF - BSF Avedøre Stadion Herre-DS
18-04-2021 12:00 B93 - BSF Kunst, B93 U16 Piger Øst 1 (05) forår
18-04-2021 12:30 BSF - Roskilde Pigefodbold Ballerup Idrætspark Kvindeserie Øst
18-04-2021 13:00 BSF - Karlslunde IF Ballerup Idrætspark U15 Drenge Liga 2 (06) forår
18-04-2021 13:00 BSF - Brøndbyernes IF Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
21-04-2021 18:00 Fremad Valby - BSF Valby IP, Opvisningsbanen Herre-DS
21-04-2021 18:30 Brøndby (DM) - BSF (Øst) Brøndby Stadion Ungdomspokalen U18 Piger (03-04) 20/21
21-04-2021 18:30 Orient GI - BSF Islev Skole Serie 2
21-04-2021 19:00 HB Køge Pigetalent - BSF/LSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark U14 Piger Liga 1 (07) forår
22-04-2021 20:15 Allerød Fodbold Klub - BSF Lyngehallen Kunstgræs M+40 Øst 2021
24-04-2021 09:00 BSF - Herstedøster IC Ballerup Idrætspark U8 drenge 5-mands (13) begynder - 24. april
24-04-2021 09:00 BSF (2) - Herlev IF (1) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 09:00 Greve Fodbold - BSF (1) Islev Skole U8 piger 5-mands (13) 2 - 24. april
24-04-2021 09:20 Glostrup (4) - BSF (2) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 09:20 Ledøje-Smørum Fodbold - BSF Ballerup Idrætspark U8 drenge 5-mands (13) begynder - 24. april
24-04-2021 09:40 BSF - Glostrup Ballerup Idrætspark U8 drenge 5-mands (13) begynder - 24. april
24-04-2021 09:40 BSF (2) - Glostrup (3) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 10:00 Albertslund IF (1) - BSF (2) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 10:00 BSF - Allerød Fodbold Klub Ballerup Idrætspark U7 piger 3-mands (14-15) - 24. april
24-04-2021 10:00 BSF (2) - Orient GI (2) Islev Skole U8 piger 5-mands (13) 2 - 24. april
24-04-2021 10:20 IF Bytoften - BSF Ballerup Idrætspark U7 piger 3-mands (14-15) - 24. april
24-04-2021 10:40 LSF - BSF Ballerup Idrætspark U7 piger 3-mands (14-15) - 24. april
24-04-2021 10:45 Virum-Sorgenfri BK (1) - BSF (2) Islev Skole U8 piger 5-mands (13) 2 - 24. april
24-04-2021 11:00 BSF (1) - Albertslund IF (2) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 11:00 BSF - FC Damsø Ballerup Idrætspark 1. Division Slutspil
24-04-2021 11:00 BSF - Grønne Stjerne Ballerup Idrætspark Serie 2
24-04-2021 11:15 BSF (1) - Virum-Sorgenfri BK (2) Islev Skole U8 piger 5-mands (13) 2 - 24. april
24-04-2021 11:20 Glostrup (2) - BSF (1) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 11:40 BSF (1) - Glostrup (1) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 11:45 BSF (1) - Orient GI (1) Islev Skole U8 piger 5-mands (13) 2 - 24. april
24-04-2021 12:00 Herlev IF (2) - BSF (1) Herlev IF Stadion (Kunst) U7 drenge 3-mands (14) - 24. april
24-04-2021 12:00 Farum BK - BSF Farum Park U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
24-04-2021 14:00 FA 2000 - BSF Kunst, Jens Jessens Vej U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
24-04-2021 14:00 Husum Bk. - BSF Kunst, Husumparken Herre-DS
24-04-2021 14:00 Brønshøj BK (M) - BSF Tingbjerg I P U15 Drenge Liga 2 (06) forår
25-04-2021 09:00 BSF (2) - LSF (1) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 09:20 LSF (3) - BSF (2) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 09:40 BSF (2) - Måløv BK (2) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 10:00 B. 1973, Herlev (2) - BSF (2) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 10:00 BSF - Rosenhøj BK (2) Ballerup Idrætspark U5 drenge 3-mands (16) - 25. april
25-04-2021 10:00 KFUM BK, Roskilde - BSF Ballerup Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 25.april
25-04-2021 10:00 Taastrup FC (1) - BSF (1) Birkevang U10 piger 5-mands (11) begynder - 25. april
25-04-2021 10:00 BSF - Hørsholm-Usserød IK Mørkhøj Skole U10 piger 5-mands (11) 2 - 25. april
25-04-2021 10:20 Helsinge Fodbold - BSF Ballerup Idrætspark U5 drenge 3-mands (16) - 25. april
25-04-2021 10:25 FC Bella - BSF Mørkhøj Skole U10 piger 5-mands (11) 2 - 25. april
25-04-2021 10:25 Store Heddinge BK (1) - BSF (1) Birkevang U10 piger 5-mands (11) begynder - 25. april
25-04-2021 10:40 BSF - Farum BK Ballerup Idrætspark U5 drenge 3-mands (16) - 25. april
25-04-2021 10:50 Hareskov IF (2) - BSF (1) Birkevang U10 piger 5-mands (11) begynder - 25. april
25-04-2021 11:00 B. 1973, Herlev (3) - BSF (1) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 11:00 BSF - Greve Fodbold Ballerup Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 25.april
25-04-2021 11:00 Rosenhøj BK (1) - BSF Ballerup Idrætspark U5 drenge 3-mands (16) - 25. april
25-04-2021 11:00 Farum BK - BSF/LSF Farum Park U14 Piger Liga 1 (07) forår
25-04-2021 11:30 BSF - Herlufsholm GF Ballerup Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 25.april
25-04-2021 11:40 BSF (1) - LSF (2) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 12:00 BSF (1) - Måløv BK (1) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 12:00 Roskilde Boldklub - BSF Ballerup Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 25.april
25-04-2021 12:00 Heimdal - BSF Kunst, Fælledparken Kvindeserie Øst
25-04-2021 12:00 BSF - Humlebæk BK Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
25-04-2021 12:20 B. 1973, Herlev (1) - BSF (1) Smørum Idrætscenter U6 drenge 3-mands (15) - 25. april
25-04-2021 13:00 Brøndbyernes IF - BSF Brøndby Stadion U16 Piger Øst 1 (05) forår
25-04-2021 13:00 Sundby - BSF Sundby/Kløvermarken U18 Piger Øst (03-04) forår
26-04-2021 18:00 Hundested IK - BSF Hundested Stadion U21 B, 2021 forår (1999 og yngre)
26-04-2021 19:30 BSF - Skjold Birkerød Ballerup Idrætspark Veteran-LP
27-04-2021 18:00 BSF - Fremad Valby Ballerup Idrætspark Kvindeserie Øst
28-04-2021 18:00 BSF - Allerød Fodbold Klub Ballerup Idrætspark U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
29-04-2021 19:00 BSF - AB Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021
01-05-2021 10:00 BSF - Hørsholm-Usserød IK Ballerup Idrætspark U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
01-05-2021 11:30 Solrød FC - BSF Solrød Idrætscenter 1. Division Slutspil
01-05-2021 12:00 BSF/LSF - Brøndbyernes IF Smørum Idrætscenter U14 Piger Liga 1 (07) forår
01-05-2021 14:00 BSF - Karlslunde IF Ballerup Idrætspark Herre-DS
01-05-2021 14:30 Rosenhøj BK - BSF Avedøre Stadion Serie 2
02-05-2021 09:00 Sorø Freja - BSF Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 2/5
02-05-2021 09:00 BSF (2) - Rosenhøj BK Vemmelevhallen U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 2/5
02-05-2021 09:25 Viby IF - BSF (2) Vemmelevhallen U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 2/5
02-05-2021 09:25 Greve Fodbold - BSF Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 2/5
02-05-2021 09:50 Nykøbing FC (1) - BSF Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 2/5
02-05-2021 09:50 BSF (2) - Vemmelev Boldklub Vemmelevhallen U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 2/5
02-05-2021 10:00 BSF (1) - Ølstykke FC Ølstykke Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 2/5
02-05-2021 10:25 BSF (1) - Herlev IF Ølstykke Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 2/5
02-05-2021 10:50 Greve Fodbold - BSF (1) Ølstykke Stadion U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 2/5
02-05-2021 11:00 HB Køge Pigetalent - BSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
02-05-2021 11:00 Hørsholm-Usserød IK - BSF Ballerup Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 2/5
02-05-2021 11:00 HB Køge Pigetalent - BSF Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
02-05-2021 11:25 BSF - IF Skjold Birkerød Ballerup Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 2/5
02-05-2021 11:50 BSF - Værløse BK Ballerup Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 2/5
02-05-2021 12:00 BSF - FA 2000 Ballerup Idrætspark U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
02-05-2021 13:00 BSF - FA 2000 Ballerup Idrætspark U16 Piger Øst 1 (05) forår
02-05-2021 13:00 BSF - LSF Ballerup Idrætspark U15 Drenge Liga 2 (06) forår
04-05-2021 18:00 IF Bytoften - BSF Gladsaxe skole U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
04-05-2021 18:30 BSF - Sundby Ballerup Idrætspark Kvindeserie Øst
05-05-2021 19:00 BSF - KFUM Ballerup Idrætspark Herre-DS
06-05-2021 18:00 BSF - Frem Hellebæk Ballerup Idrætspark U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
06-05-2021 20:30 B.93 - BSF Kunst, B93 M+40 Øst 2021
08-05-2021 10:30 Ringsted IF - BSF Ringsted Stadion U15 Drenge Liga 2 (06) forår
08-05-2021 11:00 BSF - Ejby IF 1968 Ballerup Idrætspark Serie 2
08-05-2021 11:00 LSF - BSF Smørum Idrætscenter U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
08-05-2021 11:00 BSF - Østerbro IF Ballerup Idrætspark 1. Division Slutspil
09-05-2021 10:30 BSF - Næstved I.F. Mangler arrangør U10 drenge 5-mands (11) SU 1 9.maj
09-05-2021 10:30 Sundby Bk. - BSF Sundby/Kløvermarken U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
09-05-2021 11:00 Herlufsholm GF - BSF Mangler arrangør U10 drenge 5-mands (11) SU 1 9.maj
09-05-2021 11:30 BSF - Kr. Værløse IF Sandet Stadion U10 drenge 5-mands (11) SU 1 9.maj
09-05-2021 12:00 Hørsholm-Usserød IK - BSF Mangler arrangør U10 drenge 5-mands (11) SU 1 9.maj
09-05-2021 12:00 HIK - BSF/LSF Kunst, HIK U14 Piger Liga 1 (07) forår
09-05-2021 12:00 BSF - Sundby Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
09-05-2021 13:00 BSF - Farum BK Ballerup Idrætspark U16 Piger Øst 1 (05) forår
09-05-2021 13:00 BSF - FC Helsingør Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
10-05-2021 17:00 Herlev IF - BSF Herlev IF Stadion (Kunst) U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
10-05-2021 18:30 BSF - Husum Bk Ballerup Idrætspark U21 B, 2021 forår (1999 og yngre)
11-05-2021 18:00 BSF - Måløv BK Ballerup Idrætspark U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
12-05-2021 19:00 BSF - Brønshøj BK Intet anvendes M+40 Øst 2021
13-05-2021 11:00 BSF - Herlufsholm Ballerup Idrætspark 1. Division Slutspil
13-05-2021 14:00 Union - BSF Kunst, Genforeningspladsen Herre-DS
15-05-2021 12:00 BSF/LSF - Greve Fodbold Ballerup Idrætspark U14 Piger Liga 1 (07) forår
15-05-2021 14:30 Glostrup - BSF Glostrup Idrætspark Serie 2
16-05-2021 09:00 BSF (2) - Vemmelev Boldklub Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 16/5
16-05-2021 09:25 BSF (2) - Viby IF Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 16/5
16-05-2021 09:50 Rosenhøj BK - BSF (2) Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 16/5
16-05-2021 10:25 BSF - Brøndbyernes IF Sønderkærskolen U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 16/5
16-05-2021 10:50 Rosenhøj BK - BSF Sønderkærskolen U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 16/5
16-05-2021 11:00 Gilleleje FK - BSF (1) Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 16/5
16-05-2021 11:00 Greve Fodbold - BSF Greve Idræts Center Kvindeserie Øst
16-05-2021 11:25 BSF (1) - Ølstykke FC Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 16/5
16-05-2021 11:50 BSF (1) - Farum BK Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 16/5
16-05-2021 12:00 Næsby - BSF ALPI Arena Næsby 1. Division Slutspil
16-05-2021 12:00 A 27 - BSF Røllikevej U15 Drenge Liga 2 (06) forår
16-05-2021 12:00 BSF - Ølstykke FC Ballerup Idrætspark U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
16-05-2021 13:00 BSF - Roskilde Pigefodbold Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
16-05-2021 13:25 BSF - Tølløse BK Holbæk Sportsby U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 16/5
16-05-2021 13:50 Holbæk B&I (1) - BSF Holbæk Sportsby U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 16/5
16-05-2021 14:00 BSF - Køge Nord FC Ballerup Idrætspark Herre-DS
18-05-2021 18:30 Greve Fodbold - BSF Greve Idræts Center U16 Piger Øst 1 (05) forår
18-05-2021 19:00 Brede IF (S3) - BSF (DS) Brede Idrætsplads Sydbank Pokalen 2021
19-05-2021 19:00 Roskilde Pigefodbold - BSF Himmelev Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
20-05-2021 18:00 BSF - Brede IF Ballerup Idrætspark U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
22-05-2021 10:00 Ringsted IF - BSF Ringsted Stadion Kunstgræs U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
22-05-2021 11:00 BSF - IF Bytoften Ballerup Idrætspark Serie 2
22-05-2021 11:00 BSF - FB Ballerup Idrætspark 1. Division Slutspil
22-05-2021 11:30 Herlufsholm GF - BSF/LSF SEIFFERT ARENA (Kunstgræs) U14 Piger Liga 1 (07) forår
22-05-2021 12:00 BSF - HIK Ballerup Idrætspark U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
22-05-2021 13:00 BSF - KFUM BK, Roskilde Ballerup Idrætspark U15 Drenge Liga 2 (06) forår
22-05-2021 14:00 Farum BK - BSF Farum Park U16 Piger Øst 1 (05) forår
23-05-2021 12:30 BSF - Vipperød BK Ballerup Idrætspark Kvindeserie Øst
24-05-2021 18:30 Dragør BK - BSF Dragør Bk U21 B, 2021 forår (1999 og yngre)
25-05-2021 18:30 Albertslund BS 72 - BSF Sportspladsen i Syd Kvindeserie Øst
25-05-2021 20:15 GVI/Jægersborg - BSF Kunst, GVI. Nymosen M+40 Øst 2021
28-05-2021 19:00 Bagsværd BK - BSF Bagsværd Stadion Kunstgræs U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
29-05-2021 10:00 Himmelev-Veddelev BK - BSF Himmelev Idrætspark U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
29-05-2021 11:00 BSF - Fredensborg BI Ballerup Idrætspark 1. Division Slutspil
29-05-2021 13:30 NFC/VIF - BSF NFC Anlæg Syd Kvindeserie Øst
29-05-2021 15:30 Karlslunde IF - BSF Karlslunde Stadion Serie 2
30-05-2021 09:30 FC Helsingør - BSF Helsingør "Ny Stadion" OPV U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
30-05-2021 10:00 Allerød Fodbold Klub - BSF/LSF Allerød Idrætspark U14 Piger Liga 1 (07) forår
30-05-2021 10:00 Hørsholm-Usserød IK - BSF Hørsholm Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 30.maj
30-05-2021 10:30 BSF - Roskilde Boldklub Hørsholm Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 30.maj
30-05-2021 11:30 Greve Fodbold - BSF Hørsholm Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 30.maj
30-05-2021 12:00 BSF - Lyngby Boldklub 1921 (2) Hørsholm Idrætspark U10 drenge 5-mands (11) SU 1 30.maj
30-05-2021 12:00 Roskilde Pigefodbold - BSF Himmelev Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
30-05-2021 13:00 BSF - Lyngby Boldklub 1921 (2) Ballerup Idrætspark U15 Drenge Liga 2 (06) forår
30-05-2021 13:00 Brøndbyernes IF - BSF Brøndby Stadion U18 Piger Øst (03-04) forår
01-06-2021 18:30 BSF - B93 Ballerup Idrætspark U16 Piger Øst 1 (05) forår
02-06-2021 18:30 BSF - Allerød Fodbold Klub Ballerup Idrætspark Kvindeserie Øst
03-06-2021 18:00 BSF - Nivå-Kokkedal FK Ballerup Idrætspark U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
03-06-2021 19:00 BSF - Lyngby Boldklub Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021
05-06-2021 11:00 BSF - Avedøre IF Ballerup Idrætspark Serie 2
05-06-2021 11:30 BSF/LSF - B93 Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane U14 Piger Liga 1 (07) forår
05-06-2021 12:00 Allerød Fodbold Klub - BSF Allerød Idrætspark U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
05-06-2021 12:00 FC Damsø - BSF Vanløse IP. Opvisn. 1. Division Slutspil
05-06-2021 16:00 Skjold - BSF Kunst, Fælledparken U15 Drenge Liga 2 (06) forår
06-06-2021 10:00 BSF - Greve Fodbold Ballerup Idrætspark U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
06-06-2021 12:00 BSF - HIK Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
06-06-2021 13:00 BSF - Brøndbyernes IF Ballerup Idrætspark U16 Piger Øst 1 (05) forår
06-06-2021 13:00 BSF - Sundby Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
07-06-2021 18:30 BSF - Snekkersten IF Ballerup Idrætspark U21 B, 2021 forår (1999 og yngre)
09-06-2021 18:00 BSF - FC Rudersdal Ballerup Idrætspark U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
09-06-2021 18:00 Greve Fodbold - BSF Greve Idræts Center U15 Drenge Liga 2 (06) forår
10-06-2021 18:00 Helsinge Fodbold - BSF Helsinge Stadion U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår
10-06-2021 19:00 BSF - Skovshoved IF Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021
11-06-2021 19:00 FC Helsingør - BSF/LSF Helsingør Idrætspark U14 Piger Liga 1 (07) forår
12-06-2021 11:00 BSF - Solrød FC Ballerup Idrætspark 1. Division Slutspil
12-06-2021 12:00 Bagsværd BK (2) - BSF Bagsværd Stadion Serie 2
12-06-2021 12:00 Fremad Amager - BSF Sundby Idrætspark Kvindeserie Øst
12-06-2021 12:00 BSF - Himmelev-Veddelev BK Ballerup Idrætspark U15 Drenge Liga 2 (06) forår
13-06-2021 10:00 Aakanden GF - BSF Gentofte Sportspark, kunst 2 U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
13-06-2021 11:15 Frederiksværk Fodbold Klub - BSF Frederiksværk Stadion U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
13-06-2021 12:00 BSF - Brøndbyernes IF Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
13-06-2021 13:00 BSF - HB Køge Pigetalent Ballerup Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
13-06-2021 13:00 BSF - Greve Fodbold Ballerup Idrætspark U16 Piger Øst 1 (05) forår
16-06-2021 20:30 KB - BSF Kunst, KB, P. Bangs Vej M+40 Øst 2021
19-06-2021 11:00 BSF - Herlev IF Ballerup Idrætspark Serie 2
19-06-2021 14:00 BSF - Husum Bk Ballerup Idrætspark Kvindeserie Øst
19-06-2021 14:00 B 1903 - BSF B1903 U15 Drenge Liga 2 (06) forår
19-06-2021 14:00 BSF - KFUM BK, Roskilde Ballerup Idrætspark U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår
19-06-2021 14:00 Østerbro IF - BSF Kunst, Fælledparken 1. Division Slutspil
20-06-2021 10:00 BSF (1) - Ølstykke FC Herlev IF Stadion (Kunst) U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:00 BSF (2) - Virum-Sorgenfri BK Stavnsholt U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:00 BSF - Næstved I.F. Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg U10 drenge 5-mands (11) SU 1 20.juni
20-06-2021 10:00 Roskilde Pigefodbold (2) - BSF Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:25 BSF - Nykøbing FC (2) Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:25 BSF (2) - Farum BK Stavnsholt U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:25 Herlev IF - BSF (1) Herlev IF Stadion (Kunst) U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:30 Herlufsholm GF - BSF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg U10 drenge 5-mands (11) SU 1 20.juni
20-06-2021 10:50 Gilleleje FK - BSF (2) Stavnsholt U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:50 BSF (1) - IF Bytoften Herlev IF Stadion (Kunst) U10 pige 5-mands (11) beg-Forårsserie 20/6
20-06-2021 10:50 BSF - Rosenhøj BK Ballerup Idrætspark U10 pige 5-mands (11) 2-Forårsserie 20/6
20-06-2021 11:00 LSF - BSF Islev Skole U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 20/6
20-06-2021 11:00 BSF - KFUM BK, Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg U10 drenge 5-mands (11) SU 1 20.juni
20-06-2021 11:25 Orient GI - BSF Islev Skole U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 20/6
20-06-2021 11:30 Greve Fodbold - BSF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg U10 drenge 5-mands (11) SU 1 20.juni
20-06-2021 11:50 Albertslund IF - BSF Islev Skole U10 drenge 5-mands (11) 2-Forårsserie 20/6
20-06-2021 12:00 BSF - Greve Fodbold Ballerup Idrætspark U13 Piger Liga 1 8M (08) forår
20-06-2021 12:00 BSF/LSF - Bk. Hekla/Sundby Smørum Idrætscenter U14 Piger Liga 1 (07) forår
20-06-2021 12:00 FA 2000 - BSF Kunst, Jens Jessens Vej U16 Piger Øst 1 (05) forår
20-06-2021 13:00 FC Helsingør - BSF Helsingør Idrætspark U18 Piger Øst (03-04) forår
23-08-2021 19:00 Skjold Birkerød - BSF Birkerød Stadion M+40 Øst 2021
02-09-2021 19:00 BSF - Allerød Fodbold Klub Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021
07-09-2021 19:00 AB - BSF Akademisk Boldklub M+40 Øst 2021
16-09-2021 19:00 BSF - B.93 Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021
23-09-2021 19:30 Brønshøj BK - BSF Kunst, Tingbjerg IP M+40 Øst 2021
30-09-2021 19:00 BSF - GVI/Jægersborg Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021
04-10-2021 22:00 Lyngby Boldklub - BSF Lyngby Stadion M+40 Øst 2021
13-10-2021 19:00 Skovshoved IF - BSF Skovshoved I P M+40 Øst 2021
31-10-2021 14:00 BSF - KB Ballerup Idrætspark M+40 Øst 2021

Pigerne på U14 har ikke ligget på den lade side under corona nedlukningen.

15. april 2021

Pigerne på U14 har ikke ligget på den lade side under corona nedlukningen. Der er blevet trænet benhårdt frem mod tur...

Læs nyhed

Nederlag hjemme 1-3 til Ishøj

11. april 2021

Vi tabte lørdagens kamp på kunsten med 1-3. En kamp hvor vi trods udfaldet havde de bedste arbejdsbetingelser, og kom...

Læs nyhed

Ansøgningen om Pige-ungdomslicens

06. april 2021

Ansøgningen om Pige-ungdomslicens er nu afleveret og vi venter på at få besøg af DBU. I efteråret 2020 begyndte det...

Læs nyhed

2-2 blev resultatet i svær udekamp

05. april 2021

2-2 var resultatet i Frederikssund efter dommerens endelige slutfløjt. En kamp der havde det hele. Der var god nerve,...

Læs nyhed

BSF uddelte kage til sponsorerne

08. maj 2020

I disse tider er det vigtigt også at huske at tænke på dem, der støtter os. I BSF sætter vi rigtig stor pris på vore...

Læs nyhed

Sponsorarrangement med Stig Tøfting

25. november 2019

Vi afholdte i torsdags et fantastisk arrangement, hvor spillere og ledere fra både BSF herrer og kvinder også deltog,...

Læs nyhed

Netværksmøde hos Ballerups borgmester Jesper Würtzen

28. oktober 2019

Der blev givet et fint indblik i visionerne for Ballerup Kommune, da BSFs sponsorer var inviteret til morgennetværksm...

Læs nyhed

Gourmet-middag for BSF Erhvervsklub

27. september 2019

Tak til Torvets Brasserie for en fantastisk gourmetaften Totaloplevelse var i særklasse, og BSF netværk hyggede sig,...

Læs nyhed

Nederlag hjemme 1-3 til Ishøj

11. april 2021

Vi tabte lørdagens kamp på kunsten med 1-3. En kamp hvor vi trods udfaldet havde de bedste arbejdsbetingelser, og kom...

Læs nyhed

2-2 blev resultatet i svær udekamp

05. april 2021

2-2 var resultatet i Frederikssund efter dommerens endelige slutfløjt. En kamp der havde det hele. Der var god nerve,...

Læs nyhed

Smalt nederlag i første turneringskamp efter Corona opstart

02. april 2021

Inden dagens opgør mod Tårnby FF blev fløjtet i gang, blev der holdt 1 minuts stilhed for at ære Jesper Lose Jensen,...

Læs nyhed

DBU fodboldskole i uge 31

02. december 2020

Vi afholder DBU Fodboldskole i uge 31, hvor vi samler børn og unge til fem dage med masser af fodbold, bevægelse og g...

Læs nyhed

Ansøgningen om Pige-ungdomslicens

06. april 2021

Ansøgningen om Pige-ungdomslicens er nu afleveret og vi venter på at få besøg af DBU. I efteråret 2020 begyndte det...

Læs nyhed

Første sejr i slutspillet

04. april 2021

Kvinderne i Ballerup-Skovlunde er inde i en god stime og er ubesejret i otte kampe i træk i 1. division. I slutspille...

Læs nyhed

BSF starter slutspil med point

28. marts 2021

Lørdag tog Ballerup-Skovlunde hul på 1. divisions slutspil, pulje 1. Første kamp var mod topholdet Herlufsholm på ude...

Læs nyhed

BSF banker FB 8-1

22. marts 2021

Søndag rundede Ballerup-Skovlunde 1. divisions nedrykningsgrundspil af med en storsejr på 8-1. Seks stærke kvinder st...

Læs nyhed

Endnu et portræt af en ny spiller: Andreas Rasmus Nørager

23. marts 2021

Andreas er 28 år, og her kan I læse lidt om, hvem han er og hvad hans holdkammerater siger om ham. Andreas siger sel...

Læs nyhed

En lidt anderledes træning

10. marts 2021

Vi i BSF Powerchair savner virkelig at kunne mødes til fysisk træning. Nogle i spillertruppen havde prøvet Kahoot! i...

Læs nyhed

Endnu et portræt af en ny spiller: Troels Skalkam

26. november 2020

Troels er 16 år, og her kan I læse lidt om, hvem han er og hvad hans holdkammerater siger om ham. Troels siger selv:...

Læs nyhed

Portræt af vores nyeste spiller Tristan Højrup Faravola

27. oktober 2020

Tristan er 11 år og her kan i læse lidt om hvem han er og hvad hans holdkammerater siger om ham. Tristan siger selv:...

Læs nyhed

Ballerup-Skovlunde Fodbold og Keepers har indgået samarbejde

02. marts 2021

BSF og Keepers har indgået samarbejde om levering af målmandshandsker til klubbens 1. hold. Aftalen henvender sig pr...

Læs nyhed

UDSKUDT - Indkaldelse til ordinær generalforsamling 2020

29. december 2020

På grund af den nuværende situation med nedlukning, bliver vi desværre endnu en gang nødt til at udskyde generalforsa...

Læs nyhed

DBU fodboldskole i uge 31

02. december 2020

Vi afholder DBU Fodboldskole i uge 31, hvor vi samler børn og unge til fem dage med masser af fodbold, bevægelse og g...

Læs nyhed

Årets støtte fra OK

23. oktober 2020

Hurra! Vi har fået 24.628 kr. fra OK, som har givet os 30% ekstra i sponsorstøtte, nu hvor mange foreninger er presse...

Læs nyhed