BSF cafeen åbner igen for vores medlemmer

BSF cafeen åbner igen for vores medlemmer

Skrevet af: John Froman
15. juni 2020

Efter mere end 3 måneders nedlukning, er det en glæde at kunne informere om, at BSF Caféen igen har åbent.

I dag slår vi dørene op for vores første officielle åbningsdag efter Coronanedlukningen.

Vi kan igen tilbyde et udvalg i Fast Food, samt kolde og varme drikke. Der vil ligeledes være Sluse-Ice, pastasalat, diverse udvalg i slik og selvfølgelig vores traditionelle dagens ret, der både kan nydes i cafeen og som Take Away.

Det betyder også, at de populære holdspisninger igen kan lade sig gøre. Så kom forbi og bestil dette, hvis dit hold står over for et social arrangement inden sommerferien.

Det skal dog fremhæves, at BSF cafeen forventer alle gæster i cafeen overholder de gældende regler i forbindelse med forsamlings og afstandsdirektivet, således vi trygt kan benytte BSF klubhusets faciliteter.

 

Vel mødt i BSF Cafeen!